محیط کامیون کمیسیون بزرگراه اخبار اقتصادی و بازرگانی

محیط: کامیون کمیسیون بزرگراه اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار حوادث کلاهبرداری با پیامک «بزن به این کارت»

ارسال پیامک‌هایی نظیر واریز پول به حسابی ناشناس این روزها شگرد تازه سودجویان جهت کلاهبرداری از مشترکان گوشی شده است است.

کلاهبرداری با پیامک «بزن به این کارت»

عبارات مهم : ارسال

ارسال پیامک هایی نظیر واریز پول به حسابی ناشناس این روزها شگرد تازه سودجویان جهت کلاهبرداری از مشترکان گوشی شده است است.

به گزارش گروه تحریریه سایت جوان؛در سال های اخیر و هم وقت با رشد فناوری و تجهیزات و نیز گسترش بانکداری الکترونیک پدیده شومی تحت عنوان کلاهبرداری پیامکی در کشور ظهور پیدا کرده است که متاسفانه در حال رشد و گسترش است.

استفاده کنندگان از این شیوه جهت به دام انداختن طعمه خود از شگرد های مختلفی استفاده می کنند. آن ها با حس اعتماد و روابط مناسب قربانیان خود را به انجام کار یا ارائه اطلاعات مطابق خواست خود وادار می کنند. در تازه ترین این سودجویی ها به تازگی عده ای افراد سودجو با ارسال پیامکی جالب افراد را فریب می دهند. در میان ده ها پیامک تبلیغاتی که این روز ها دریافت کرده ایم یک پیامک جالب توجه من را به خود جلب کرد؛ «بزن به این کارت».

کلاهبرداری با پیامک «بزن به این کارت»

در این شیوه با ارسال انبوه پیامک به شماره همراه مشتریان گوشی با این مضمون «بزن به این کارت» همراه با یک شماره کارت، آنان را دچار اشتباه می کنند، فریب خوردگان هم اگر در همان لحظه قصد واریز مبلغی را به حساب کسی داشته باشند به اشتباه پول را به حساب فرد کلاهبردار واریز می کنند.

این پیامک و نظیر آن مکرر جهت مشترکان گوشی ارسال می شود. پیامک هایی که متن آن تا حد زیادی حکایت از کلاهبرداری دارد. در اکثر موارد افراد به شماره حسابی که برایشان ارسال شده است هست، گاها مبالغ هنگفتی را واریز می کنند. در لا به لای صفحات حوادث به کرات اخباری مبنی بر اینکه بعضی از افراد فریب این قبیل خبر ها را خورده و حتی مجبور ضرر و زیان شده است اند، مشاهده می شود.

ارسال پیامک‌هایی نظیر واریز پول به حسابی ناشناس این روزها شگرد تازه سودجویان جهت کلاهبرداری از مشترکان گوشی شده است است.

پیامک های کلاهبردارانه هر روز به شکلی نوین خود را مطرح می کنند، نظیر برنده شدن در انواع قرعه کشی ها، در خواست کمک های مردمی، برنده شدن جایزه در ایام خاصی از سال یا به عناوین مختلفی که مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

از این رو به مردم توصیه می شود که هرگز به پیامک های غیر واقعی و پیشنهاد های واهی و عوام فریبانه توجه نکنند و رمز های بانکی خود را به صورت دوره ای عوض کردن دهند تا مورد بعضی از سودجویی ها قرار نگیرند.

کلاهبرداری با پیامک «بزن به این کارت»

واژه های کلیدی: ارسال | برنده | حوادث | شماره | استفاده | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz